Wymiana polsko – niemiecka

We wrześniu odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Od 22.09. do 27.09. rodziny niemieckie gościły uczniów IX LO w swoich domach. W tym czasie mogli oni nie tylko poznać niemiecką szkołę i system szkolnictwa, ale również podczas wizyty u burmistrza dowiedzieć się ciekawych informacji o historii miasta i regionu.
W czasie tygodnia pełnego wrażeń byliśmy w Stuttgarcie, Ludwigsburgu oraz we francuskim miasteczku Weißenburg. Stałym elementem wymiany jest wizyta na cmentarzu w Vaihingen, na terenie byłego obozu pracy.
Największą atrakcją dla młodzieży i okazją do integracji z grupą niemiecką była wycieczka do miasta Speyer do Muzeum Techniki i minigolf w miasteczku Asperg.  Jednak najcenniejszym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły jest możliwość komunikowania się w języku obcym oraz poznanie jak żyją niemieccy rówieśnicy.
W dniach od 11.10. do 18.10. uczniowie IX LO będą gościć w swoich domach kolegów z Niemiec.

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Absolwenci, mieszkańcy osiedla i wszyscy sympatycy IX LO,

w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przygotowaliśmy 2 projekty:

G122PK

„BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE I WOKÓŁ NIEJ” – generalny remont szatni uczniowskiej, wymiana ogrodzenia, modernizacja chodników, budowa ciągów komunikacyjnych (budowa parkingów dla pracowników szkoły i mieszkańców osiedla) (467.000,00 zł)

G126PK

Doposażenie pomieszczenia siłowni w IX LO. (15.000,00 zł)

Jeśli możesz nam pomóc:

W dniach 14.09-6.10.2019r. WEJDŹ NA STRONĘ:

UML.LODZ.PL/BO/ŁBO-20192020/GLOSOWANIE-20192020/

• Zagłosować możesz papierowo lub elektronicznie
  • Papierowo można głosować od 14 do 29 września, elektronicznie od 14 września do 6 października
  • Aby zagłosować musisz podać