Wymiana polsko – niemiecka

We wrześniu odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Od 22.09. do 27.09. rodziny niemieckie gościły uczniów IX LO w swoich domach. W tym czasie mogli oni nie tylko poznać niemiecką szkołę i system szkolnictwa, ale również podczas wizyty u burmistrza dowiedzieć się ciekawych informacji o historii miasta i regionu.
W czasie tygodnia pełnego wrażeń byliśmy w Stuttgarcie, Ludwigsburgu oraz we francuskim miasteczku Weißenburg. Stałym elementem wymiany jest wizyta na cmentarzu w Vaihingen, na terenie byłego obozu pracy.
Największą atrakcją dla młodzieży i okazją do integracji z grupą niemiecką była wycieczka do miasta Speyer do Muzeum Techniki i minigolf w miasteczku Asperg.  Jednak najcenniejszym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły jest możliwość komunikowania się w języku obcym oraz poznanie jak żyją niemieccy rówieśnicy.
W dniach od 11.10. do 18.10. uczniowie IX LO będą gościć w swoich domach kolegów z Niemiec.