Woda wraca – edukacja ekologiczna w IX LO

Działania proekologiczne to konieczność, z którą wszyscy musimy się zmierzyć, aby nie powiększać tzw. długu ekologicznego i pozostawić kolejnym pokoleniom środowisko naturalne w stanie nadającym się do życia. W ramach edukacji ekologicznej w IX Liceum Ogólnokształcącym realizujemy szereg przedsięwzięć, mających na celu poszerzenie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły.

Tym razem młodzież klas 1b i 2b uczestniczyła w zajęciach na terenie Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi.

Uczniowie IX LO zwiedzili oczyszczalnię, a także  dowiedzieli się jaką pracę wykonują w oczyszczalni bakterie,  ile ścieków przepływa każdej doby przez łódzką oczyszczalnię oraz obejrzeli aparaturę, dzięki której miasto Łódź przetwarza ścieki na energię.