lip
02

II edycja konkursu z cyklu: W poszukiwaniu matematyki na wakacyjnych szlakach

Parkietaże
i inne powierzchnie,
po których chodzimy
- projekt wakacyjny
II edycja konkursu z cyklu: W poszukiwaniu matematyki na wakacyjnych szlakach

Regulamin:
Celem konkursu jest doskonalenie:
- umiejętności poszukiwania związków matematycznych w życiu codziennym,
- umiejętności obserwacji, analizowania i wnioskowania,
- umiejętności dokumentowania własnej pracy w formie fotografii,
- umiejętności poszukiwania informacji z różnych źródeł.
Adresaci konkursu: udział w konkursie jest indywidualny. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń IX LO (uczniowie przyszłych klas I-ych, II-ich i III-cich). Mile widziani uczniowie z innych szkół.
Wymogi:
- Praca może być wykonana w formie prezentacji multimedialnej, albumu wakacyjnego, plakatu (bądź serii plakatów stanowiących jedną całość).
- Praca powinna zawierać:
Wstęp
Dokumentację w formie fotografii autorskich (każda podpisana, gdzie została wykonana)
Rozwinięcie: Opis danej powierzchni w powiązaniu z zagadnieniami matematycznymi
Co najmniej trzy autorskie zadania matematyczne dotyczące omawianego zagadnienia (ułożone przez twórców projektu).
Zakończenie
Bibliografia
Terminarz: Składanie prac do 30 września 2014 r. Ogłoszenie wyników: 14 października 2014 r.
Nagrody: każda praca zostanie oceniona przez nauczyciela matematyki (w przypadku ucznia IX LO), ponadto dla zwycięzców przewidziane są nagrody książkowe.

Organizatorzy:
Nauczyciele matematyki IX LO

cze
26

Konkurs turystyczny

26 maja został rozstrzygnięty Konkurs Turystyczny, zorganizowany przez XXVI LO w Łodzi,
w ramach projektu „Łódzkie bardziej Francuskie”. Nasza uczennica Daria Piotrowska z kl. 1b
zajęła II miejsce za wykonanie makiety Zamku Chenonceau (Zamek Dam) – jeden z zamków nad Loarą.
Nagrodą dla I i II miejsca jest wycieczka do Paryża i Parku Asterixa ufundowana przez Biuro Podróży Fun Tour.
Gratulujemy Darii !!!

cze
26

Konkurs Piosenki Hiszpańskiej

30 maja odbył się I Konkurs Piosenki Hiszpańskiej organizowany przez
Publiczne Gimnazjum nr 38 w Łodzi. Miło nam ogłosić, że zwycięzcami
okazali się nasi uczniowie: Malgosia Samolej z kl.2b oraz Adam Dressler z kl. 3d (juz absolwent).
Wykonali utwór „Hallelujah” (oczywiście po hiszpańsku).
Serdecznie gratulujemy!!!

cze
24

Zakończenie roku szkolnego

27 czerwca 2014 o godzinie 9.30 na górnym holu odbędzie się uroczystość zakończenia roku dla klas 1-2. Następnie w salach lekcyjnych spotkanie z wychowawcą.

Również w piątek o godz. 11  w świetlicy szkolnej, tegoroczni maturzyści odbiorą świadectwa maturalne.

cze
24

Podsumowanie pracy Gazetki szkolnej

https://www.youtube.com/watch?v=NfgbJZ10qUY&feature=youtu.be

cze
10

BULE

KOMUNIKAT KOŃCOWY
ZAWODY PROMUJĄCE KULTURĘ FIZYCZNĄ
DZIELNICY ŁÓDŹ-GÓRNA 2013/2014
W BULE

Organizator: Aneta Jabłońska, Tomasz Jabłoński, Bogusław Just
Miejsce: XXXI LO Łódź ul. Kruczkowskiego 2
Uczestnicy: VI LO,IX LO, XX LO,XXXI LO, ZS Przemysłu Mody

Wyniki:
IX LO – VI LO 9:8
XX LO – XXXI LO 10:9
IX LO – ZS Przemysłu Mody 4:11
VI LO – XX LO 11:10
XXXI LO – ZS Przemysłu Mody 1:13
IX LO – XX LO 10:7
VI LO – ZS Przemysły Mody 13:5
XXXI LO – IX LO 10:8
XX LO – ZS Przemysłu Mody 5:9
VI LO – XXXI LO 13:0
Tabela końcowa:
1. VI LO – 7 pkt. 45:24 (6 pkt. klasyfikacja generalna)
2. ZS Przemysłu Mody –7 pkt. 38:23 (4 pkt. klasyfikacja generalna)
3. IX LO – 7 pkt. 33:34 (3 pkt. klasyfikacja generalna)
4. XX LO – 5 pkt. – 32:39 (2 pkt. klasyfikacja generalna)
5. XXXI LO – 4pkt. – 18: 46 (1 pkt. klasyfikacja generalna)

Klasyfikacja generalna po dwunastu konkurencjach:

1. IX LO – 37 pkt.
2. XX LO – 31 pkt.
VI LO – 31 pkt.
4. ZSP 3 – 23 pkt.
5. ZS Przemysłu Mody – 20 pkt.
6. ZS Techniczno-Informatycznych – 19 pkt.
7. XXXI LO – 14 pkt
8. ZSP nr 22 – 13 pkt.
9. ZSP nr 2 – 6 pkt.

31-bule (31) 01-bule (1) 02-bule (2) 05-bule (5) 07-bule (7) 08-bule (8) 09-bule (9) 10-bule (10) 12-bule (12) 13-bule (13) 17-bule (17) 18-bule (18) 20-bule (20) 21-bule (21) 22-bule (22) 23-bule (23) 32-bule (32) 33-bule (33) 34-bule (34)

kwi
29

Tenis stołowy dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

KOMUNIKAT KOŃCOWY
ZAWODY PROMUJĄCE KULTURĘ FIZYCZNĄ
DZIELNICY ŁÓDŹ-GÓRNA 2013/2014
W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

Organizator: Aneta Jabłońska i Tomasz Jabłoński
Miejsce: IX LO Łódź ul. Paderewskiego 24
Uczestnicy: VI LO,IX LO, ZSP 3, ZS Przemysłu Mody

Tabela końcowa:
1. IX LO – 21 pkt.(5 pkt. klasyfikacja generalna)
2. ZSP 3 – 10 pkt. (3 pkt. klasyfikacja generalna)
3. VI LO – 8 pkt. (2 pkt. klasyfikacja generalna)
4. ZS Przemysłu Mody – 7 pkt. (1 pkt. klasyfikacja generalna)

Klasyfikacja indywidualna – najlepsza czwórka:
1. Stępień Kinga ZSP 3
2. Borczyk Emilia IX LO
3. Jasitczak Roksana IX LO
4. Piłat Justyna IX LO

Klasyfikacja generalna po jedenastu konkurencjach:

1. IX LO – 34 pkt.
2. XX LO – 29 pkt.
3. VI LO – 25 pkt.
4. ZSP 3 – 23 pkt.
5. ZS Techniczno-Informatycznych – 19 pkt.
6. ZS Przemysłu Mody – 16 pkt.
7. XXXI LO – 13 pkt
ZSP nr 22 – 13 pkt.
9. ZSP nr 2 – 6 pkt.

DSC_0291 DSC_0292 DSC_0301 DSC_0302 DSC_0308 DSC_0311 DSC_0316 DSC_0317 DSC_0320DSC_0289

kwi
29

Tenis stołwy chłopców szkół ponadgimnazjalnych

KOMUNIKAT KOŃCOWY
ZAWODY PROMUJĄCE KULTURĘ FIZYCZNĄ
DZIELNICY ŁÓDŹ-GÓRNA 2013/2014
W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

Organizator: Aneta Jabłońska i Tomasz Jabłoński
Miejsce: IX LO Łódź ul. Paderewskiego 24
Uczestnicy: VI LO,IX LO, XX LO, ZSP 3, ZSP 22, ZS Przemysłu Mody

Tabela końcowa:
1. ZSP nr 3 – 39 pkt.(7 pkt. klasyfikacja generalna)
2. XX LO – 29 pkt. (5 pkt. klasyfikacja generalna)
3. ZSP 22 – 25 pkt. (4 pkt. klasyfikacja generalna)
4. VI LO – 17 pkt. – wyżej zawodnik w klasyfikacji ind.(3 pkt. klasyfikacja generalna)
5. IX LO – 17 pkt. 10 pkt. (2 pkt. klasyfikacja generalna)
6. ZS Przemysłu Mody – (1 pkt. klasyfikacja generalna)

Klasyfikacja indywidualna – najlepsza czwórka:
1. Mrówka Konrad ZSP 3
2. Piech Dominik ZSP 22
3. Baranowski Krzysztof XX LO
4. Michalczyk Marek ZSP 3

Klasyfikacja generalna po dziesięciu konkurencjach:

1. IX LO – 29 pkt.
XX LO – 29 pkt.
3. VI LO – 23 pkt.
4. ZSP 3 – 20 pkt.
5. ZS Techniczno-Informatycznych – 19 pkt.
6. ZS Przemysłu Mody – 15 pkt.
7. XXXI LO – 13 pkt
ZSP nr 22 – 13 pkt.
9. ZSP nr 2 – 6 pkt.

DSC_0259 DSC_0260 DSC_0263 DSC_0265 DSC_0266 DSC_0269 DSC_0272 DSC_0279 DSC_0283 DSC_0287

kwi
24

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówkę dziewcząt

Nasza drużyna w składzie: Izabela Wasiak, Katarzyna Mierska, Agata Kucharczy, Angelika Mierzyńska, Marysia Woźniak, Kamila Kałużna, Zuzia Jakubiak i Angelika Romek zajęły IV miejsce w Mistrzostwach Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówkę dziewcząt.Opiekunem zespołu była: p. Aneta Jabłońska

DSC_0203DSC_0161DSC_0180DSC_0162DSC_0131

 

kwi
24

Pływanie

KOMUNIKAT KOŃCOWY
ZAWODY PROMUJĄCE KULTURĘ FIZYCZNĄ
DZIELNICY ŁÓDŹ-GÓRNA 2013/2014
W PŁYWANIU

Organizator: Aneta Jabłońska i Tomasz Jabłoński
Miejsce: basen przy SP 190 Łódź ul. Malczewskiego
Uczestnicy: VI LO,IX LO, XX LO

Tabela końcowa:
1. XX LO – 4 pkt. klasyfikacja generalna
2. IX LO – 2 pkt. klasyfikacja generalna
3. VI LO – 1 pkt. klasyfikacja generalna

Klasyfikacja generalna po dziewięciu konkurencjach:

1.IX LO – 27 pkt.
2. XX LO – 24 pkt.
3. VI LO – 20 pkt.
4. ZS Techniczno-Informatycznych – 19 pkt.
5. ZS Przemysłu Mody – 15 pkt.
6. XXXI LO – 13 pkt.
ZSP 3 – 13 pkt.
8. ZSP nr 22 – 9 pkt.
9. ZSP nr 2 – 6 pkt.

DSC_0237 DSC_0246 DSC_0250 DSC_0251 DSC_0252 DSC_0253 DSC_0256

Older posts «