Budżet obywatelski 2022/23

W X EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO IX LO ZGŁOSIŁO 5 PROJEKTÓW:

Budżet

Dzięki wytrwałości uczniów i nauczycieli a także życzliwości wielu Przyjaciół naszej szkoły – UDAŁO SIĘ!!! Zdobyliśmy fundusze na realizację naszych 3 projektów – łącznie 230 tysięcy złotych!  Promocja aktywności fizycznej, troska o zdrowy styl życia to zadania znane uczniom i nauczycielom IX LO nie od dziś. Będziemy mogli je realizować jeszcze szerzej, wykorzystując odnowioną i doposażoną siłownię szkolną. Dzięki pieniądzom z budżetu będziemy też kontynuować projekty ekologiczne. Przecież być bliżej natury i podziwiać jej piękno każdego dnia to jedna z najprzyjemniejszych form relaksu!
Co prawda, nie udało nam się wygrać wszystkich zgłoszonych przez szkołę projektów, ale w związku z tym, że duch w nas ochoczy i wielki za rok spróbujemy powalczyć jeszcze raz.
Jesteśmy pewni, że nie zawiedziemy się na osobach życzliwych naszej szkole.

Bardzo, bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy zaangażowali się w zbieranie głosów na realizację projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego przez nasze liceum!

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW:

 L133

 „Doposażenie pomieszczenia siłowni w IX LO dla uczniów i mieszkańców Łodzi”

(35 000.00 zł)

 1. Projekt dotyczy doposażenia siłowni szkolnej, w której prowadzone będą zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów IX LO oraz stworzone zostaną miejsca do ćwiczeń dla mieszkańców Łodzi. W ramach projektu planujemy zakupić bieżnie, orbitreki
  i rowerki.
 2. Celem tych działań jest aktywizacja uczniów i mieszkańców Łodzi do podejmowania wysiłku fizycznego, dbania o własną sylwetkę i zdrowie oraz dokonywanie świadomego wyboru aktywności ruchowych w ramach kształcenia postaw prozdrowotnych.

 

 L138

 „Eko ogród dla uczniów IX LO i mieszkańców Łodzi by być bliżej natury
i podziwiać jej piękno każdego dnia”

(125 000.00 zł)

 1. Projekt zakłada stworzenie eko ogrodu na terenie IX LO jako kontynuację proekologicznych działań szkoły po montażu instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła.
 2. Planujemy zasadzić rośliny miododajne, wprowadzić rozwiązania zwiększające retencję wody (ogród deszczowy), posadzić roślino zimozielone oraz pochłaniające duże ilości zanieczyszczeń z gleby i powietrza.
 3. Dzięki realizacji projektu lekcje biologii będą mogły być prowadzone w terenie. Będziemy edukować młodzież i dzieci z przeszkoli o istotnej funkcji zieleni w mieście – funkcji estetycznej, biologicznej, oczyszczającej, retencyjnej i wielu innych.
 4. Eko ogród pozwoli na stworzenie naturalnego ekosystemu, gdzie każdego dnia uczniowie IX LO i mieszkańcy Łodzi będą mogli obcować z żywą przyrodą.

 

L141

 „Dbamy o zdrowie, dbamy o bezpieczeństwo uczniów IX LO i mieszkańców Łodzi

– remont pomieszczenia siłowni”

(70 000.00 zł)

 

 1. Projekt zakłada kompleksowy remont pomieszczenia siłowni: malowanie ścian i sufitów oraz wymianę nawierzchni.
 2. Ma on na celu podniesienie bezpieczeństwa i komfortu jej użytkowania przez uczniów
  i mieszkańców Łodzi.
 3. Pragniemy uatrakcyjnić zajęcia wychowania fizycznego, zachęcić uczniów i mieszkańców Łodzi do podejmowania wysiłku fizycznego, dbania o własną sylwetkę i zdrowie oraz zmotywować uczniów do dokonywania świadomego wyboru aktywności ruchowych
  na całe życie.

DZIĘKUJEMY ZA WASZE GŁOSY!