II Ogólnołódzki Konkurs „Dziewięciu Wspaniałych”

W poprzednim tygodniu odbył się w naszej szkole finał II Ogólnołódzkiego Konkursu „Dziewięciu Wspaniałych”. Przez cztery dni IX LO gościło wytypowanych uczniów klas ósmych oraz nauczycieli z następujących szkół: SP nr 14, SP nr 40, SP nr 51, SP nr 64, SP nr 116, SP nr 162, SP nr 174, SP nr 192, SP nr 193. Konkurs dotyczył trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego i nawiązywał do formy egzaminu ósmoklasisty. Po rozwiązaniu testu nasi goście zwiedzali szkołę oraz rozgrywali turniej kręglarski. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

  • w konkursie z języka polskiego I miejsce zajęła uczennica SP nr 51, II miejsce uczennica SP nr 40, III miejsce uczeń SP nr 162, wyróżnienie otrzymała uczennica SP nr 51 oraz uczennica SP nr 193;
  • w konkursie z matematyki I miejsce zajął uczeń SP nr 51, II miejsce uczeń SP nr 51, III miejsce uczeń SP nr 174, wyróżnienie otrzymała uczennica SP nr 193, uczennica SP nr 40, uczeń SP 174 oraz uczeń SP nr 116;
  • w konkursie z języka angielskiego I miejsce zajęła uczennica SP nr 14, II miejsce uczeń SP nr 162, a III miejsce uczennica SP nr 192.

Z całego serca gratulujemy laureatom! Mamy nadzieję, że miło wspominają pobyt w naszej szkole! Dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Łodzi w ramach zadania Promocja Oświaty oraz hojnym sponsorom mogłyśmy przygotować atrakcyjne nagrody (m.in. bony pieniężne, torby na laptopy, pendrive’y, albumy o Łodzi, tomiki poezji Juliana Tuwima, kubki), a każdemu uczestnikowi wręczyć pamiątkowy długopis i słodką przekąskę. Należy wspomnieć, iż sponsorami II Ogólnołódzkiego Konkursu „Dziewięciu Wspaniałych” są: Rada Rodziców przy IX Liceum Ogólnokształcącym, Rada Miejska w Łodzi, Biuro Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi, Wydawnictwo Macmillan oraz Wydawnictwo Express Publishing.

Bardzo dziękujemy darczyńcom za okazaną życzliwość i finansowe wsparcie! Uczestnikom konkursu i nauczycielom dziękujemy za udział, podjęty trud oraz okazaną sympatię! Życzymy, by zbliżające się Święta Wielkanocne przyniosły radość i chwilę wytchnienia! Mamy nadzieję, że spotykamy się w kolejnym roku!

Koordynatorki Ogólnołódzkiego Konkursu „Dziewięciu Wspaniałych”