Dzień Edukacji Narodowej

Jak każdego roku dnia 14 października społeczność IX LO obchodziła Dzień Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która przekazała serdeczne życzenia dla nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Następnie Pani Dyrektor powitała naszych gości – uczniów i nauczycieli z Niemiec, którzy mogli tego dnia zwiedzić naszą szkołę i uczestniczyć w uroczystościach związanych ze świętem edukacji. Nie zabrakło również akcentu artystycznego – uczniowie z klasy 2b przygotowali scenkę pod tytułem “Chory belfer”, która w humorystyczny sposób przedstawiła blaski i cienie zawodu nauczyciela.
Na koniec uroczystości każdy nauczyciel zamiast symbolicznego kwiatka otrzymał zdrową “bombę witaminową”.