Dzień Ziemi 2021

Kochani, proponujemy Wam dołożenie swojej cegiełki do działań na rzecz naszej planety w ramach Światowego Dnia Ziemi 2021.

Tegoroczne hasło brzmi – Przywróć naszą Ziemię.

Jak wiele wydarzeń, tak i to, w związku z pandemią, przenosi się do świata wirtualnego. Nasza uwaga będzie kierowana w tym roku głównie na zielone technologie i innowacyjne myślenie, które pozwolą ochronić istniejące i przywrócić ginące ekosystemy.

Ponieważ czynnikiem niezbędnym do funkcjonowania ekosystemów jest woda…

Zapraszamy Was do udziału w konkursie – Narodzie pomyśl o wodzie!

Jego celem jest znalezienie jak największej ilości ciekawych sposobów racjonalnego gospodarowania wodą w naszych domach, ogrodach, najbliższym otoczeniu. Zaproponowanie działań, które możemy samodzielnie podjąć i sprawić, że staną się integralną częścią naszego życia.

Stwórzcie zespoły i w ramach ich pracy przygotujcie prezentacje propagujące racjonalne gospodarowanie wodą. Uruchomcie wyobraźnię, pomysłowość i talenty plastyczne. Szukajcie informacji, bawcie się słowem i grafiką. Wszystko po to, aby jak najsugestywniej przekonać wszystkich do codziennej aktywności, której skutkiem będzie zmniejszenie zużycia wody.

Zespołom, które zdobędą trzy pierwsze miejsca zostaną wręczone cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez WFOŚiGW w Łodzi.

Łączna wartość nagród – 4 tysiące złotych.

Regulamin konkursu zamieszczony został w dzienniku elektronicznym.

Dzień Ziemi