Polonez na 600-lecie Łodzi!

Zatańczenie poloneza na Piotrkowskiej przez tegorocznych maturzystów wpisało się w obchody 600-lecia Łodzi. Tym bardziej chcieliśmy z uczniami naszego IX LO uczcić tę wyjątkową chwilę.

Uczniowie postanowili podkreślić wagę tego wydarzenia niecodziennymi strojami. Dziewczęta wystąpiły w sukniach balowych inspirowanych różnymi epokami. Chłopcy ubrani byli we fraki i cylindry. Byliśmy jedyną szkołą, która wpadła na pomysł przebrań i wyróżnialiśmy się z tłumu 500 maturzystów, co przełożyło się na duże zainteresowanie mediów. Nauczycielka języka polskiego-opiekunka teatru Trzykwadrat Pani Joanna Antoniów-Banach i uczniowie udzielali wywiadów: Radiu Eska, Radiu Łódź, Telewizji Toya, Telewizji-TVP 3 Łódź, dziennikarzom portali internetowych i społecznościowych.

W pierwszych parach tańczyli przedstawiciele władz miasta m.in. wiceprezydenci: Małgorzata Moskwa-Wodnicka, Adam Pustelnik, przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski – absolwent naszej szkoły. Do poloneza dołączyli także mieszkańcy Łodzi.

Uroczystość ta, wypadająca w 600. rocznicę przyznania praw miejskich Łodzi z pewnością będzie dla wszystkich pamiątką na całe życie.

polonez