Łódzkie szkoły dla klimatu – ostatni etap projektu

„Łódzkie szkoły dla klimatu” to projekt łączący edukację globalną z edukacją ekologiczną.

We wtorek 10.01.2022r. uczennice i uczniowie IX LO uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Ośrodku Działań Ekologicznych “Źródła”. Podczas zajęć warsztatowych młodzież zdecydowała, w jaki sposób chce działać dla klimatu – dokonała wyboru eksperymentów.

Eksperymenty dotyczą oszczędzania wody, oszczędzania energii, ekologicznego transportu, ograniczenia jedzenia mięsa, nie marnowania jedzenia, ekologicznych zakupów, ograniczenia korzystania z Internetu oraz spędzania określonego czasu w przyrodzie. Każdy uczeń wybrał dla siebie taki temat, który go najbardziej interesuje. Eksperymenty będą trwać od 1 do 2 tygodni w zależności od wybranego zagadnienia. Mamy nadzieję, że podjęte działania przeciągną się na dłużej i staną się dobrym nawykiem na całe życie.
Realizacja eksperymentów rozpocznie się po feriach.
Trzymamy kciuki!