Jedyna taka… „niemajowa” i niewiadoma! – MATURA 2020

Koniec kwietnia – czas pożegnania abiturientów – to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Jak jednak może się ono odbyć w tym roku, skoro nie pora na spotykanie, nie czas na uściski, nie moment na wyjście z domu…

A jednak kadra IX Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi znalazła sposób, by godnie pożegnać tegorocznych maturzystów. W ciągu kilku godzin pani Dyrektor, dr Agnieszka Katarzyna Gębora, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz absolwent „Dziewiątki”, pan Michał Kapczyński, nagrali film, w którym kierują do młodzieży słowa podziękowania oraz niezwykłe przesłanie na ten nietypowy czas.

„Miejcie wielkie marzenia! Nie bójcie się spontaniczności i skalkulowanego ryzyka! Szukajcie pracy, która ma znaczenie! Nie marnujcie czasu, nikt z nas nie wie, ile go ma…” – to tylko nieliczne ze słów, które kierują do młodzieży rozpoczynającej kolejny etap edukacyjnej podróży. Oprócz życzeń pojawia się również głęboka wiara w to, iż mimo przeciwności losu i stresującego oczekiwania – tegoroczni maturzyści dadzą radę! Wszak już życie ich egzaminuje!

Początek maja – czas kwitnących kasztanów i egzaminów maturalnych – jak inny będzie w tym roku…