Akademia przedszkolaka 2024

W ostatni piątek IX LO gościło grupę dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 89 w Łodzi. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji języka polskiego poprowadzonej przez panią Joannę Antoniów-Banach oraz uczennice z klasy 2b. W czasie zajęć dzieci świetnie się bawiły – brały udział w grach i zabawach oraz oglądały inscenizacje popularnych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Warto wspomnieć, że w ramach projektu „Akademia Przedszkolaka” odbyły się również inne ciekawe zajęcia. W drugim półroczu br. pani Magdalena Biernacka – Stępniak wraz z uczniami z kl. 3d poprowadziła lekcję języka angielskiego, w czasie której starszaki utrwalały słownictwo dotyczące Wielkanocy. Z kolei pani Magdalena Kopczyńska zaprezentowała dzieciom historię związaną z początkami państwa polskiego oraz prezentowała stroje rycerzy. Nie zabrakło tez atrakcji sportowych – pani Aneta Jabłońska przeprowadziła lekcję wychowania fizycznego, w czasie której przedszkolaki mogły spożytkować rozpierającą je energię!

Z całego serca dziękujemy nauczycielkom za poprowadzenie ciekawych zajęć, otwartość i pomysłowość. Naszym licealistom zaś za ogromną pomoc i zaangażowanie w edukację przedszkolaków.

Cieszymy się z tak owocnej współpracy z zaprzyjaźnionym przedszkolem i zapraszamy w następnym roku szkolnym na kolejne zajęcia lekcyjne!