Tajemnice Dolnego Śląska

W dniach 25 – 26 kwietnia uczniowie klas IG i 1H odkrywali tajemnice Dolnego Śląska. Pierwszego dnia odwiedzili Muzeum Złota w Złotym Stoku – wyrobisko, „Sztolnię Gertruda” , „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Następnie podziwiali most gotycki na Nysie Kłodzkiej oraz urokliwe uliczki Kłodzka.

Drugiego dnia młodzież zdobyła Twierdzę Srebrna Góra – unikatowy obiekt w skali militarnego dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

Emocji nie brakowało – pobyt w twierdzy zakończył pokaz strzelania z broni czarnoprochowej oraz wystrzał z armaty!

Pomimo zmęczenia związanego ze zwiedzaniem uczniowie znaleźli siły, by integrować się na zabawie tanecznej 😉