IV Ogólnołódzki Konkurs „Dziewięciu Wspaniałych”

W poprzednim tygodniu odbył się w naszej szkole finał IV Ogólnołódzkiego Konkursu „Dziewięciu Wspaniałych”. Przez cztery dni IX LO gościło wytypowanych uczniów klas ósmych oraz nauczycieli z następujących szkół: SP nr 7, SP nr 14, SP nr 40,  SP nr 42, SP nr 51, SP nr 58, SP nr 109, SP nr 137, SP nr 189. Konkurs dotyczył trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego i nawiązywał do formuły egzaminu ósmoklasisty. Po rozwiązaniu testu nasi goście zwiedzali szkołę.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu:

  • w konkursie z języka polskiego I miejsce zajęła uczennica SP nr 51, II miejsce uczennica SP nr 7, III miejsce uczennica SP nr 14, wyróżnienie otrzymała uczennica SP nr 137;
  • w konkursie z matematyki I miejsce zajął uczeń SP nr 137, II miejsce uczeń SP nr 14, III miejsce uczeń SP nr 189, wyróżnienie otrzymał uczeń SP nr 14;
  • w konkursie z języka angielskiego I miejsce zajęła uczeń SP nr 14, II miejsce uczennica SP nr 137, III miejsce uczeń SP nr 58, wyróżnienie otrzymała uczennica SP nr 14.

Z całego serca gratulujemy laureatom! Mamy nadzieję, że miło wspominają pobyt w naszej szkole! Dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Łodzi w ramach zadania Promocja Oświaty oraz hojnym sponsorom mogłyśmy przygotować atrakcyjne nagrody (m.in. bony pieniężne, torby na laptopy, podkoszulki, kubki, albumy o łódzkich kamienicach, tomiki poezji Juliana Tuwima), a każdemu uczestnikowi wręczyć pamiątkowy długopis i słodką przekąskę. Należy wspomnieć, iż sponsorami IV Ogólnołódzkiego Konkursu „Dziewięciu Wspaniałych” są: Rada Rodziców przy IX Liceum Ogólnokształcącym, Rada Miejska w Łodzi, Biuro Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi, Wydawnictwo Express Publishing.

Bardzo dziękujemy darczyńcom za okazaną życzliwość i finansowe wsparcie! Uczestnikom konkursu i nauczycielom dziękujemy za udział, podjęty trud oraz okazaną sympatię! Mamy nadzieję, że spotykamy się w kolejnym roku!

Koordynatorki Ogólnołódzkiego Konkursu „Dziewięciu Wspaniałych”

9 wspaniałych