Zakończenie roku klas czwartych

28 kwietnia br. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku klas maturalnych. „To były piękne dni – dziękujemy” głosił napis dekorujący scenę – i trudno się z nim nie zgodzić! Cztery lata spędzone z tegorocznymi maturzystami minęły szybko, naznaczone młodzieńczą energią i uczniowską brawurą. Jak twierdził przedstawiciel czwartoklasistów – obfitowały zarówno w chwile radości oraz wytężonej pracy, jak i momenty młodzieńczego rozluźnienia. Niewątpliwie pozostawiły po sobie falę wspomnień. Pani Dyrektor w imieniu swoim oraz całej społeczności IX LO życzyła abiturientom powodzenia na egzaminie maturalnym oraz w dalszym życiu osobistym i zawodowym. Trzecioklasiści sugerowali – podążając za słowami Kubusia Puchatka – że nasi maturzyści są odważniejsi, silniejsi i mądrzejsi niż sami sądzą! W trakcie przemówień łzy wzruszenia pojawiły się w niejednym oku.

Całość uświetnił krótki seans poetycki w wykonaniu szkolnego teatru Trzykwadrat. Posługując się słowami m.in. Juliana Tuwima, Brunona Jasieńskiego i Adama Asnyka, aktorzy przypominali, że przed młodymi ludźmi świat stoi otworem, ale i stawia przed nimi poważne wyzwania! I tym najbliższym wyzwaniem są niewątpliwie zbliżające się egzaminy maturalne!

Kochani Maturzyści! Życzymy Wam spokoju i przytomności umysłu! Ciekawych i przyjemnych tematów maturalnych oraz zadań, które da się rozwiązać!
Wierzymy w Was! Powodzenia!