1b i 1d w Beskidzie Śląskim

W dniach 12-14 kwietnia klasy 1b i 1d pod opieką wychowawców oraz Pani Profesor Iwony Minikiel były na wycieczce w Beskidzie Śląskim. Pobyt w górach okazał się ciekawą lekcją geografii w terenie oraz sposobem na odkrywanie zwyczajów regionu. Poznaliśmy bliżej walory turystyczne Wisły i okolic. Zwiedziliśmy m.in. skocznię im. Adama Małysza Wiśle Malince oraz Aleję Gwiazd Sportu, mieliśmy również okazję zobaczyć samego Adama Małysza… – z czekolady. Na naszym szlaku znalazło się także interaktywne Muzeum Browaru w Żywcu czy wędrówki po Szczyrku.
Dużym zainteresowaniem uczestników wyjazdu cieszyła się wizyta w Regionalnej Chacie Kawuloka w Istebnej. Warsztaty pod okiem obecnych opiekunów chaty stały się dla nas okazją do pogłębienia tajników wiedzy na temat życia górali zamieszkujących tereny Beskidu Śląskiego. Wśród wesołych opowieści ćwiczyliśmy heklowanie, czyli ręczne robienie koronek oraz grę na niezwykłych instrumentach muzycznych, jak gajdy, róg pasterski czy fujara.
Ostatnim etapem naszej wycieczki był pobyt w parku rozrywki Energilandia, gdzie oddaliśmy się szalonej, ekscytującej zabawie.
Jak wiadomo, nie samym zwiedzaniem żyje człowiek, dlatego po wyczerpujących zajęciach mieliśmy czas na integrację w pokojach. Wydarzenia tych fantastycznych dni na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

wycieczka