«

»

kwi
18

70 – lecie szkoły i Zjazd Absolwentów

70 LAT MINĘŁO
JAK JEDEN DZIEŃ !

Kto by pomyślał, że IX Liceum to instytucja w tak zacnym wieku, bo 70 lat to jednak kawał czasu. Z tej wyjątkowej okazji Dziewiątka zorganizowała, już kolejny raz, Zjazd Absolwentów, który i tym razem był wyjątkowym wydarzeniem. 11 kwietnia swoją obecnością, IX Liceum Ogólnokształcące, zaszczyciło wielu znakomitych gości, wśród których byli przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, łódzcy radni oraz łódzkie władze oświatowe m.in. Dyrektor Łódzkiego Wydziału Edukacji, przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych, łódzkich liceów oraz innych placówek oświatowych, z którymi współpracuje Dziewiątka. Najważniejszymi gośćmi, tego wyjątkowego spotkania byli oczywiście absolwenci, a ci najstarsi z rąk Dyrektora IX LO odebrali Złote Matury.
W części artystycznej zaproszeni goście podziwiali występ Zespołu Pieśni i Tańca Łódź, adaptację znanych lektur szkolnych w interpretacji szkolnego kabaretu Dynia oraz prezentację multimedialną, w której goście obejrzeli historię IX LO w pigułce. Dla wszystkich zaproszonych gości, organizatorzy przygotowali wyjątkowy, jubileuszowy tort.
IX LO kolejny raz potwierdziło, że jest wyjątkowym miejscem, do którego wraca się z sentymentem, o czym najlepiej świadczy frekwencja , bo ponad 170 gości uczestniczyło w Zjeździe. Relację filmową z tego wydarzenia przygotowała redakcja Głosu IX, która z tej okazji wydała również specjalny, jubileuszowy numer gazetki szkolnej.

materiał filmowy ze Zjazdu Absolwentów: https://www.youtube.com/watch?v=R-Jop89EdPEfeature=youtu.be
zdjęcia: https://plus.google.com/photos/103421381040202491936/albums/6137267007583307457